Projekt Zamykání stromů

Podzimní zamykání stromů – třídní projekt.

Zima se nám kvapem blíží, počasí je nevlídné a příroda se ukládá ke spánku.

Ve svém projektu jsme se rozhodli „zamknout a uspat“ stromy v okolí školy. Ráno jsme začali hudbou a společným povídáním o významu stromů. Následně jsme se rozdělili do skupinek a děti společnými silami vyhledávaly zajímavé  informace o vybraných stromech. Poté si strom nakreslily, dolepily listly a dotvořily plakáty. V následujících hodinách jsme se vypravili do okolí školy a stromy jsme zamkli kouzelnou básničkou. U každého druhu stromů, které jsme našli v okolí školy jsme si povídali, co o něm víme – skupinky, se tak stávaly „odborníky“ na jednotlivé stromy. Zajímavé bylo také měření obvodu kmenů stromů – na málokterý strom v okolí naší školy nám stačil krejčovský metr…. Nasbírali jsem také hezky vybarvené listí, ze kterého jsme v poslední hodině vytvořili podzimní lucerničky. Sladkou tečkou byl lipový čaj s medem – i takto nám stromy mohou být užitečné.

Fotky zde: